imz
19 بهمن 1401 - 12:59

پرونده همه مددجویان برای فرمان عفو رهبری در حال بررسی است

بندرعباس - مدیرکل زندان‌های هرمزگان با اشاره به موافقت رهبرمعظم انقلاب اسلامی با عفو وتخفیف مجازات گسترده متهمان و محکومان گفت: با دقت وسرعت پرونده همه مددجویان زندان‌های این استان ارسال شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، مصطفی کیشانی بیان داشت: بزودی مددجویانی که شرایط لازم برای عفو و تخفیف مجازات را دارند، از زندان های هرمزگان آزاد خواهند شد. همچنین به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، حدود ۳۷ درصد از مددجویان زندان های هرمزگان به مرخصی اعزام شده اند.

مدیرکل زندان‌های هرمزگان اظهارکرد: مددجویانی که شرایط لازم را داشتند، به مدت سه تا ۱۵ روز به مرخصی رفتند.‌

کیشانی یادآورشد: کاهش رفتارهای پرخطر و پیشگیری از آسیب های اجتماعی از مزیت های حضور مددجویان در کانون خانواده است که در اصلاح و تربیت آنان هم بسیار تاثیر گذار است.

گفتنی است؛ رهبر معظم انقلاب اسلامی در چهل و چهارمین فجر پیروزی انقلاب و گذشت حدود سه ماه از فروکش کردن آتش فتنه ۱۴۰۱ فرمان عفو عمومی متهمان و محکومان را صادر کردند که این تصمیم دایره گسترده رافت اسلامی برای حفظ یکایک فرزندان این آب و خاک در دامن انقلاب را نشان می‌دهد.

البته باید گفت که این اقدام رهبری بی سابقه نبوده است؛ حدود ۱۱ سال پیش و در سال ۱۳۹۰ نیز ایشان ۱۰۰ نفر از محکومان جرایم امنیتی فتنه ۸۸ را مورد عفو قرار دادند که شامل آزادی ۷۰ نفر از زندان، توقف اجرای حکم ۱۸ نفر و تخفیف در مجازات ۱۲ نفر بود که به این ترتیب فضای سیاسی ایجاد شده پس از فتنه آن زمان به نفع جمهوری اسلامی ایران تغییر یافت و بدخواهان این مرز و بوم را ناکام گذاشت.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1027426