imz
09 بهمن 1401 - 14:54

تشدید فعالیت سامانه بارشی در آذربایجان غربی/بارشها تداوم دارد

ارومیه - رئیس اداره پیش بینی هواشناسی آذربایجان غربی از تشدید فعالیت سامانه بارشی از دوشنبه شب در استان به خصوص مناطق جنوبی خبر داد.

مهدی صابری در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه از دو روز گذشته سامانه بارشی وارد استان شده است، افزود: این سامانه بارشی موجب بارش هایی در مناطقی از جنوب استان شده است و خوی نیز تحت تاثیر این سامانه شاهد بارش برف است.

وی با بیان اینکه از دوشنبه شب فعالیت این سامانه بارشی در استان و به تبع آن در خوی تشدید می شود، اضافه کرد: فعالیت این سامانه تا سه شنبه شب در استان تداوم دارد و بارش ها به شکل برف خواهد بود.

صابری با اشاره به اینکه بعد از سه شنبه شب و خروج سامانه بارشی مجدداً پنجشنبه شب نیزسامانه بارشی جدیدی وارد استان می شود، گفت: با وجود فعالیت سامانه های بارشی دمای استان بین ۲تا ۴ درجه افزایش خواهد داشت.

رئیس اداره هواشناسی آذربایجان غربی با بیان اینکه هر چند فعالیت این سامانه بارشی در طول هفته در استان به شکل بارش برف خواهد بود، افزود: اما سامانه بارشی بسیار قوی از یکشنبه هفته آینده وارد استان می شود که پیش بینی بر این است بر اثر فعالیت این سامانه بیشتر مناطق شاهد بارندگی برف خواهند بود.

وی در خصوص آخرین وضعیت اب و هوایی خوی گفت: سامانه بارشی وارد شده در استان خوی را تحت تاثیر قرار داده هر چند بارش ها به شکل برف در منطقه صورت می گیرد اما نسبت به مرکز و جنوب استان حجم بارشها کم است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1005155