imz
24 اسفند 1401 - 23:11

برپایی جشن‌های مردمی ماه رمضان/شرافت ماه رمضان به نزول قرآن است

اردبیل-نماینده ولی فقیه در استان وامام جمعه اردبیل گفت:شایسته است به همت مردم جشن‌های رمضان با هدف سپاس از نعمت بزرگ روزه‌داری در شهرها و روستاها برگزار شده ومردم حرمت این ماه را پاس بدارند.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سیدحسن عاملی شامگاه چهارشنبه در آئین استقبال از ماه مبارک رمضان در مهدیه اردبیل اظهار کرد: هیچ جشن ملی و مذهبی به پای جشن‌های ماه رمضان نمی‌رسد چرا که در این ماه میلیون‌ها انسان به حرمت لحظه لحظه این ماه مبارک از آتش جهنم خلاصی پیدا می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: ما اگر عظمت این ماه را درک کنیم برای لحظه لحظه آن که توأم با خودسازی، تهذیب و نزول رحمت الهی است شکر بی حد و حساب به جای می‌آوریم و عظمت آن را درک می‌کنیم.

امام جمعه اردبیل گفت: ماهی که در آن خواندن یک آیه قرآن معادل ختم قرآن است و یا نفس کشیدن در آن تسبیح الهی محسوب می‌شود و خداوند شیاطین را به غل و زنجیر بسته و در جهنم را با رحمت خود می‌بندد آیا شایسته نیست در سپاس از این همه نعمت جشن و سروری فراگیر برگزار کنیم.

عاملی شرافت ماه مبارک رمضان را به نزول قرآن و فرصت خودسازی دانست و بیان کرد: در لحظه افطار خداوند به حرمت مؤمنان و نفس پاک آنها رحمت و مغفرت خود را نصیب بندگان می‌کند و شایسته است در سپاس از این همه نعمات نه تنها شهرداری بلکه عموم مردم جشن‌های باشکوهی را برگزار کنند تا از این سفره باعظمت بهره برداری کنند.

وی افزود: در این ماه نه تنها شاهد نزول ملائک الهی در لیالی قدر هستیم بلکه قلب‌ها رقت و انسان‌ها سلامت خود را بازمی یابند و در این سفره باعظمت الهی جز خوشی و سرور چیز دیگری را نمی‌توان یافت.

امام جمعه اردبیل ادامه داد: آنهایی که با این ماه خصومت داشته باشند خداوند آنها را از رحمت الهی دور می‌کند و آنهایی که در این ماه دنبال بخشش و مغفرت هستند از فضل الهی استفاده می‌کنند.

عاملی اضافه کرد: این ماه فرصتی گران‌سنگ است تا واهمه‌ای قدسی در برابر خطاها و گناهان برای خود درست کنیم و آثار روزه داری را در عرصه‌های مختلف زندگی به عینه شاهد باشیم.

وی از ماه رمضان به عنوان سبک زندگی متعالی یاد کرد و گفت: حرکت خوبی که سال‌ها است در اردبیل شروع شده به عنوان احسان نان برای افراد نیازمند در محلات مختلف باید با قدرت ادامه پیدا کند و شایسته است متمولین با اجاره کردن پخت نان عصرگاهی نانوایی‌ها در محلات مختلف این سفره احسان را باز نگه دارند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1095429