imz
19 بهمن 1401 - 11:22

توهین به نامزد قبلی کار را به پلیس فتا کشاند

رئیس پلیس فتا استان هرمزگان از شناسایی فردی که با ارسال پیام‌های توهین آمیز دریکی از شبکه های اجتماعی برای نامزد قبلی خود ایجاد مزاحمت می‌کرد، خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، احسان بهمنی رییس پلیس فتا هرمزگان صبح امروز اظهار کرد: در پی مراجعه و اعلام شکایت خانمی به پلیس فتا مبنی بر اینکه فردی ناشناس در یکی از شبکه های اجتماعی برای وی ایجاد مزاحمت کرده و موجب سلب آسایش او و خانواده اش شده پیگیری موضوع ‌به‌صورت ویژه در دستور کار کارشناسان این یگان قرار گرفت.  

وی افزود: پس از اخذ اظهارات شاکی با جمع‌آوری مدارک و مستندات موجود با بهره گیری از شیوه های پلیسی متهم به همراه ادوات هوشمند ارتکاب جرم شناسایی و به این پلیس فتا احضار شد.  

این مسئول انتظامی اظهار داشت: متهم در ابتدا منکر هرگونه بزه انتسابی شد و در خصوص موضوع اظهار بی اطلاعی می کرد که پس از مشاهده ادله دیجیتال اعتراف کرد که که به دلیل کینه و مشکلاتی که از قبل با شاکیه داشته، مرتکب این جرم در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی شده است.  

رئیس پلیس فتا استان هرمزگان به اخلال گران امنیت سایبری هشدار داد برابر قانون هرگونه توهین، اهانت یا پخش تصاویر شخصی افراد در فضای مجازی جرم محسوب شده و عواقب جبران ناپذیری برای فرد به همراه دارد، لذا رعایت اخلاق در فضای سایبر و به خصوص شبکه‌های اجتماعی امری مهم محسوب می شود. 

کارشناس ارشد فضای مجازی پلیس هرمزگان همچنین به عموم شهروندان و مردم قدرشناس استان توصیه کرد: یکی از جرایمی که در فضای مجازی نسبتا زیاد اتفاق می‌افتد سوءاستفاده از اطلاعات شخصی و خانوادگی افراد است که مجرمان از این اطلاعات برای ایجاد مزاحمت، اخاذی، تهدید، هتک حیثیت و غیره استفاده کرده و مشکلات زیادی برای افراد ایجاد می‌کنند ضروری است شهروندان بیش از پیش و با جدیت و حساسیت بیشتر مراقب اطلاعات شخصی خود باشند.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1027159