imz
19 بهمن 1401 - 15:24

بالغ‌بر ۲ هزار میلیارد تومان زکات در کشور جمع‌آوری شد

اهواز- مدیرکل امور اجرایی زکات کمیته امداد کشور گفت: بیش از ۲ هزار میلیارد تومان زکات در ۱۰ ماهه امسال در کشور جمع‌آوری شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام محمدطاها مهری ظهر امروز چهارشنبه در همایش علمی ترویجی تکریمی که در اهواز با حضور مسئولان استانی کشوری برگزار شد، درباره زکات و جایگاه آن اظهار کرد: بیش از ۲ هزار روایت از ائمه اطهار (ع) داریم که جایگاه زکات را در اقتصاد اسلام به ما نشان می‌دهد.

وی با بیان اینکه قرآن کریم به‌صراحت از ما خواسته تا در پرداخت زکات جدیت داشته باشیم، گفت: خداوند در قرآن کریم در کنار نماز به فریضه زکات توجه کرده است.

مدیرکل امور اجرایی زکات کمیته امداد کشور با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در همایش سال ۹۹ افزود: دبیرخانه شورای زکات نسبت به فرهنگ‌سازی و ترویج زکات در جامعه عزم جدی دارد.

حجت‌الاسلام مهری با تأیید بر فرهنگ‌سازی، ترویج و احیای فرضیه زکات گفت: در ۱۰ ماهه نخست سال جاری بیش از ۲ هزار میلیارد زکات واجب و مستحب در دبیرخانه شورای زکات ثبت شده که این نشان از اعتقاد و تدین مردم کشور است.

وی با اشاره به اینکه زکات می‌تواند برای رفع فقر کمک کند، بیان کرد: امیدواریم بتوانیم فقرا را در نظام اسلامی که یکی از عوامل مؤثرش زکات است، کمک کرده باشیم.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1027928