imz
19 بهمن 1401 - 15:33

تجلیل از پزشک مشهدی که درمانگر دست شهید سلیمانی بود

پیشکسوت گروه جراحی عمومی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: یکی از بزرگترین افتخاراتم درمان دست شهید سلیمانی در دوران جنگ تحمیلی بود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهدمقدس،به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، محمدتقی رجبی‌مشهدی، پیشکسوت گروه جراحی عمومی دانشگاه علوم پزشکی مشهد امروز در مراسم نکوداشتی که از سوی دانشگاه علوم پزشکی مشهد به پاس نیم قرن تلاش خستگی ناپذیر وی درسطوح استانی، ملی و بین‌المللی برگزار شده بود اظهارداشت: یکی از بزرگترین افتخاراتم درمان دست شهید سلیمانی در دوران جنگ تحمیلی بود، شخصیت محبوبی که در جبهه مقاومت و به دست آمریکای جنایکار به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

وی افزود: من از همان سال‌های اولیه انقلاب و حتی قبل از انقلاب به دنبال آن بودم تا در مسیری که از سوی امام راحل(ره) تبیین شده بود گام بردارم و خدمتگزار مردم باشم.

رجبی‌مشهدی اضافه کرد: در دوران رژیم شاهنشاهی و قبل از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در یاری‌رسانی به مردم زلزله زده طبس مشارکت داشتم و همزمان با این کار در جریانات مبارزاتی علیه رژیم شاهنشاهی حاضر بودم و چندین بار توسط نیروهای رژیم زندانی و شکنجه شدم، اما هیچگاه تسلیم خواسته آنان نشدم و از مسیر ولایت فاصله نگرفتم.

پیشکسوت گروه جراحی عمومی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به اینکه برخی مواقع پیش می‌آید که در جهت خواست مردم عمل نماییم، بیان کرد: من علاقه وافری داشتم که در رشته اطفال و در کنار استاد خوارزمی تحصیل کنم، اما با توجه به نیازی که در رشته جراحی عمومی بود، در این رشته تحصیل کردم تا بتوانم در خدمت مردم باشم و یکی از بزرگترین افتخاراتم درمان دست شهید سلیمانی در دوران جنگ تحمیلی بود، شخصیت محبوبی که در جبهه مقاومت و به دست آمریکای جنایکار به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

رجبی‌مشهدی با بیان اینکه دشمنان در جهت اختلاف انداختن میان افراد مختلف جامعه تلاش می‌کنند و همه این نقشه‌های شوم با هنر امام خمینی(ره) نقش بر آب شد و پس از ارتحال ایشان هم این کار به‌خوبی توسط مقام معظم رهبری انجام شده است، خاطرنشان کرد: ما معتقدیم که در راهپیمایی یوم‌الله 22 بهمن امسال بار دیگر شاهد اتحاد و همدلی ملت ایران و ناکامی بیش از پیش دشمنان خواهیم بود.

محمدعلی کیانی،رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد  نیز در مراسم نکوداشت استاد پیشکسوت "دکتر محمدتقی رجبی‌مشهدی" اظهارداشت:دانشگاه  علوم پزشکی افتخار حضور شخصیت‌های تاثیرگذار بسیاری را دارد  و دکتر رجبی‌ مشهدی از جمله این بزرگان است که نیم قرن تلاش خستگی‌ناپذیر در سطوح استانی، ملی و بین‌المللی داشته است.

وی خاطرنشان کرد: برگزاری یادمان استاد فرهیخته دکتر فرهودی و دکتر فتاحی ‌معصوم در 23 آذر ماه، سالروز واقعه تاریخی بیمارستان امام رضا(ع) نخستین گام از تجلیل از پیشکسوتان بود و اکنون بسیار مفتخریم که در دهه مبارک فجر و در آستانه چهل‌ و چهارمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی محفل نکوداشت دکتر رجبی‌ مشهدی را برگزار کردیم.

کیانی افزود: بنا داریم یادمان اساتید چهره‌های ماندگار دانشگاه علوم پزشکی مشهد را ایجاد کنیم و قطعاً این برنامه‌ها را استمرار خواهیم داد و برای افتخار آفرینان حوزه سلامت فیلم‌های مستند ساخته می‌شود تا الگویی برای جوانان آینده‌ساز جامعه باشند.

وی گفت: استاد رجبی در قبل و بعد انقلاب، سابقه اجرایی ریاست دانشگاه و دانشکده را بر عهده داشت و در دوران دفاع مقدس هم حضوری پررنگ داشت و پشتیبان رزمندگان مجروح بود و این پزشک پیشکسوت به معنای واقعی خادمان مردم در حوزه سلامت بود.

حجت‌الاسلام سیدمحمود طباطبایی،مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیز اظهارداشت:دکتر رجبی‌مشهدی با وجود تحریم‌های ظالمانه در حوزه سلامت توانست کارهای بسیاربزرگی در حوزه‌های آموزش، پژوهش و درمان انجام دهد و معتقدیم که امثال این شخصیت فرهیخته نباید پس از بازنشستگی کنار گذاشته شوند.

وی اظهارکرد: هویت دانشگاه علوم پزشکی مشهد به داشتن پزشکان زیاد نیست، بلکه به داشتن چهره‌های تاثیرگذار همچون دکتر رجبی‌مشهدی است و ما باید همواره قدردان اساتید فرهیخته باشیم.

 طباطبایی بیان کرد: معتقدیم که باید طبق سند دانشگاه اسلامی بهترین برنامه‌ها را در جهت تکریم از اساتید فرهیخته و تاثیرگذار برگزار نماییم.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به اینکه تنها راه برون رفت از چالش‌ها اتصال دو گانه تعهد و تخصص بوده و این دو نباید جدای از هم باشند، تصریح کرد: ما اعتقاد داریم که تقوا، اثربخشی‌ و کارآمدی باید در کنار هم دیده شوند و مدیر ما در کنار تعهدی که دارد باید شخصیتی جهادی باشد تا بتواند گامی موثر در جهت رفع مشکلات بردارد و باید بگوییم که دکتر رجبی‌مشهدی نگاه ویژه‌ای به استفاده از ظرفیت ناب جوانان داشت، چیزی که در دولت سیزدهم هم دیده شده، اما کافی نیست.

 طباطبایی با بیان اینکه شهید سلیمانی در طول 20 سال خدمت در سپاه قدس توانست پیروزی محور مقاومت را با دست خالی رقم بزند، آن هم در حالی که دشمنان تا به دندان مسلح از تمامی امکانات برخوردار بودند، خاطرنشان کرد: سردار دلها، با دست خالی یک افتخار بزرگ رقم زد و قطعاً ما هم می‌توانیم با کمترین امکانات تاثیرگذاری لازم را داشته باشیم.

وی اضافه کرد: دکتر رجبی‌مشهدی با وجود تحریم‌های ظالمانه در حوزه سلامت توانست کارهای بسیاربزرگی در حوزه‌های آموزش، پژوهش و درمان انجام دهد و معتقدیم که امثال این شخصیت فرهیخته نباید پس از بازنشستگی کنار گذاشته شوند و باید همواره از دانش و تجربه آنان بهره‌مند شد.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه علوم پزشکی مشهد با ذکر این نکته که در دوران بحران کرونا هم با وجود تحریم‌های ظالمانه دشمنان توانستیم داروها و واکسن‌های ایرانی کرونا را تولید کنیم، تاکیدکرد:جزو موفق‌ترین کشورهای جهان در مبارزه به کووید19 بودیم، آن هم در شرایطی که بسیاری از کشورهای پیشرفته دنیا در برابر این ویروس منحوس عاجز مانده‌اند و به‌واقع یک مغلوب بزرگ بوده‌اند.

انتهای پیام/282/ن

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1027944